Про оптику і її вибір
Вибір і пристрілка оптики
Про оптичні приціли написано досить багато, тому не бачу сенсу ще раз детально зупинятися на їх пристрої. Йтиметься про проблеми, з якими доведеться зіткнутися, вибираючи і встановлюючи оптичний приціл на пневматичну гвинтівку.
Якщо зазирнути в магазин відповідного профілю, то можна виявити, що вибір є. Але, вибираючи відповідний приціл, доведеться керуватися не тільки товщиною гаманця, а й здібностями що-небудь робити своїми або чужими (знову гаманець !?) руками.
Типова сцена. Покупець: Мені б на пневматику приціл. Продавець: А ось, будь ласка, ось цей. Він як раз спеціально для пневматики! До того ж він уже і з кріпленням! У Вас яка гвинтівка? Те що треба! Хлопці брали! Класс !!!
В принципі ця схема працює. Ви дійсно купуєте, приносите додому, встановлюєте, і, зрозуміло, стріляєте. Якщо Вас все влаштовує, то далі можна не читати.
Що може не влаштовувати: темнувато, мутновато, мала кратність, він повзе (приціл), не можу потрапити в комара в 30м, не можу потрапити в футбольний м'яч в 3м, Та я з таким девайсом вааще на снайпера не схожий!
Існує інший сценарій діалогу в магазині. Продавець: да какая разница на пневматику або ще на що, приціл, він і є приціл. Он їх скільки! Хлопці ось цей брали! А ось і кільця кріпильні, як раз для нього, Вас і Вашої гвинтівки. Яка у вас? Чи піде! І далі як в попередньому сюжеті, приносимо, встановлюємо, стріляємо. Якщо все влаштовує, припиняємо читати.
Ага, читаєте. Тому що на близькій відстані до мети (в межах квартири) неможливо отримати різку картинку, хоча якщо прицілитися по сусіднього будинку, то всі прекрасно (я сказав тільки прицілитися, а Ви що зробили?). Ну і як наслідок на малій відстані ускладнена точна стрільба.
А ще Ви вже встигли покриття все, що крутиться, і все ще не можете добитися попадання в точку прицілювання, пульки наполегливо лягають нижче. Та й прицілюватися якось не дуже зручно. Воно й зрозуміло, адже тепер доводиться стосуватися приклада НЕ щокою, а підборіддям (якщо тільки у Вас не спортивна зброя, в якому все підганяється).
Незважаючи на шипіння домашніх, стрілянина триває, і в якийсь момент виявляється, що тепер приціл знаходиться до Вас значно ближче, ніж відразу після установки.
Починає здаватися, що зброя без оптики стріляло точніше.
Раптом з'ясовується, що зброя (з такою оптикою !!!) неможливо донести від під'їзду до машини, бабусі неадекватно реагують і кидаються до телефону набирати двозначний номер.
Перераховані проблеми можна вирішити. Поговоримо лише про тих, на які впливає приціл і (або) його кріплення. З рештою - до лікаря, це не медична сторінка.
Отже, ми маємо два варіанти.
"Перший" - це приціл з об'єктивної лінзою 15мм, або менш і трубою 20мм, або менш. Зовні, це просто палиця з кріпленням тієї чи іншої конструкції, і створювався такий приціл спеціально для пневматики.
"Другий" - це прилад з об'єктивної лінзою 25-40мм і окуляром, подібного розміру, діаметр труби 25,4-26мм, іноді 30мм. Зовні віддалено нагадує пісочний годинник. Як правило, без кріплення, створювався як прицілу для вогнепальної зброї. Так виглядає Російський ринок, з деякими винятками, природно.
Почнемо з мінімальної відстані до цілі. Як правило, для пневматики воно становить 8-10м. Це - ті самі цифри, з яких і починаються проблеми. Ми бажаємо мати різку картинку і в восьми і в вісімдесяти метрах, іншими словами нам потрібна велика глибина різкості. Це легко можна досягти з маленькою об'єктивної лінзою і прийнятною, порядку 4х, кратністю всього приладу.
Ми бажаємо пристрелять зброю на малу відстань, тобто лінія прицілювання і траєкторія повинні перетнутися в одній точці, розташованої за 8-10м. Чим нижче (ближче до осі стовбура) встановлений приціл, тим легше впоратися з цим завданням. Низько встановлена оптика дозволить відчувати себе настільки ж комфортно, що і зі штатним відкритим прицілом, у всякому разі, прикладистость зброї принципово не зміниться. Це теж плюс на користь прицілів першого типу. Ну і, звичайно, мала вага.
Всім, хто вважає, що вага значення не має, але має бажання побродити по лісі з потужною пневматичної гвинтівкою оснащеної хорошою, светосильной оптикою, рекомендую заздалегідь пізнати ці відчуття, за допомогою якого-небудь важкого, 4-5кг предмета. Найпростіший лом - прекрасна вагова модель реально-потужної гвинтівки, оснащеної прицілом "Другого типу". До того ж, легкий приціл менш "повзучий", ніж важкий. На цьому плюси "першого" закінчилися.
"Тип два". Як говорилося вище, має живу і яскравою картинкою, якої не вистачає різкості на близьких відстанях. Пояснюється це просто нестачею глибини різкості, при "далекої" фокусуванні. Справа в тому, що нам доводиться мати справу з прицілами, виготовленим для застосування на вогнепальній зброї, де відстань до цілі раз в десять більше, ніж при стрільбі з пневматики. Сфокусовані ці приціли на 50-150м і мають відносно великий об'єктив.
А правило таке: Чим більше діаметр об'єктивної лінзи, тим менше глибина різкості при всіх інших рівних умовах. Чим вище кратність, тим менше глибина різкості, при одному і тому ж діаметрі об'єктива і інших рівних умовах. Ось вона (глибина) і не дотягує до коротких пневматичних дистанцій. Як з цим боротися - трохи пізніше.
І ще про одну неприємну штуку, з якою доведеться зіткнутися, використовуючи "другий тип" на пневматичних дистанціях. Це - паралакс. Насмілюся припустити, що в вашому господарстві вже є хоч один приціл, тому без подальших пояснень пропоную просто подивитися, що це таке. Необхідно зафіксувати приціл будь-яким доступним способом, наприклад, затиснути в лещатах. Головне - забезпечити умови, при яких можна бачити будь-яку контрастну мета, бажано прямолінійної форми і, не торкаючись прицілу, спостерігати за тим, що відбувається з прицільною сіткою.
Спробуйте перемістити своє око щодо окуляра в будь-якому напрямку (поперечному, зрозуміло). Що бачимо? Бачимо, що прицільна сітка рухається щодо мети, відстань до якої, наприклад, 20м, перенацельтесь на що-небудь в 10м, або наприклад в 40м., І повторіть вправу. Рано чи пізно, знайдеться таке відстань до об'єкта, при якому це явище відсутня, наприклад це 50м. Вітаю! Ви тільки що познайомилися з тим, що таке паралакс, і дізналися, на яку відстань сфокусований ваш приціл.
Паралакс - явище, характерне для всіх оптичних прицілів, і будь-який оптичний приціл відрегульований тільки на одне відстань. За винятком прицілів з регульованим об'єктивом. На жаль, такі приціли рідкість на нашому ринку.
Ймовірно, у Вас вже виникло питання, як же жити з цим параллаксом, і як з ним вогнепальну співтовариство обходиться? Дуже просто, в прицілі встановленому для 100м. при стрільбі на 300 паралакс практично не помітний, а тому не створює будь-яких помітних проблем. Але на малих дистанціях, паралакс може помітно позначитися на точності стрільби. Вплив параллакса можна звести до нуля, взагалі нічого не роблячи, потрібно тільки одне - стежити за тим, щоб око було завжди розташований по центру окуляра. Звичайно, про це треба пам'ятати.
Тепер - про нерізкості на малих відстанях. Вище вже говорилося, що чим більше об'єктив, тим менше глибина різкості, тобто зменшуючи розмір об'єктивної лінзи, глибину різкості можна збільшити. Як його (об'єктив) зменшити? Дуже просто, потрібно створити примітивну діафрагму, як варіант, використовувати шматок картону з невеликим отвором 3-7мм в центрі.
Якщо тепер встановити це "пристрій" перед об'єктивом і поглянути туди, де тільки що все було не різко, то виявиться, що картинка потемніла, але стала значно різкіше. Яскравість картинки буде, приблизно, як в діоптричного прицілі, або трохи світліше, все залежить від характеристик конкретного оптичного прицілу. Це не радикально, але це працює. У всякому разі, це реальна можливість стріляти на малих відстанях по освітленій мішені.
Виготовлення остаточного варіанту діафрагми, залежить від Ваших можливостей і фантазії. Це може бути той же картон, принесена в жертву захисна кришка об'єктива, виточена на замовлення шайба і т.д. Важливо тут тільки те, щоб вона надійно фіксувалася і не зіскакувала при стрільбі, і при необхідності, легко знімалася.
Зрозуміло, існують інші, більш хірургічні способи зміни фокусування, але це тема для окремої статті. Передбачаю запитання, а чи варто такий город городити, може купити "пневматичну оптику" і не мучитися. Відповідаю, можна і не мучитися, це все Вам вирішувати, просто все пізнається в порівнянні.
Перейдемо до вправи з кільцями. Якими будуть ці каблучки або кронштейн (и) для установки оптики? Висота кронштейна вибирається залежно від конкретного прицілу, зброї, і (або) інших міркувань. Існують високі кріплення, з вікном в підставі, нижче оптичного прицілу. Така конструкція дозволяє використовувати і штатний, відкритий приціл і оптичний.
Матеріал - сталь або дюраль, силумін небажаний. Але знову ж таки, все залежить від конкретного випадку, наприклад, якщо на зброю встановлена алюмінієва напрямна для оптики (вона ж ластівчин хвіст), що не вмонтовуйте приціл на сталевих кільцях, а використовуйте алюмінієві.
Інший приклад. У Вас є потужна гвинтівка, і важкий приціл. У цьому випадку, Ви неодмінно зіткнетеся з тим, що оптика з кріпленням постійно зміщується, а якщо затягнути сильніше, то на кріпленні, якщо він з силуміну, напевно з'являться тріщини.
Добре, припустимо, що все куплено і встановлено. Настав час випробувальної стрільби. В ідеальному випадку, хотілося б мати такий результат: При стрільбі на 10 м, пробоїна в мішені розташована сантиметрів на 4-6 вище точки прицілювання, за умови, що поправочні маховички на прицілі "стоять в нулях". "Нулі" маються на увазі справжні, а не ті, що нанесені на Лімбах.
Пошук "істинного нуля" виконуємо так: крутимо колесо регулятора "від краю до краю" і вважаємо обертів. Припустимо, нарахували чотири, тепер від одного з крайніх положень відраховуємо рівно два оберти і, таким чином, отримуємо "реальний нуль". Те ж саме робимо з іншим маховичком. Нулем, зображеним на лімбі, можна буде зайнятися пізніше.
Повернемося до пробної стрільби. Я сумніваюся, що з першого разу все буде так, як, треба, але якщо Ви отримали таку або схожу картину - Вам крупно повезло. Швидше за все, зброю буде стріляти нижче, та ще й в сторону. Відбувається це з кількох причин. Одна з них це непаралельність стовбура, по відношенню до хвоста, на який встановлений приціл.
Крім недбайливості виробників зброї, не напружував себе зайвої паралельною випускається ними, не варто забувати, що зараз ми знаходимося в "пневматичному світі", де все трохи інакше, ніж в світі вогнепальної зброї, інші швидкості, відстані, кути і т.д.
Тому, як не крути, а для пневматики кут між оптичною віссю прицілу і каналом стовбура, як правило, повинен бути трохи більше, ніж на вогнепальній зброї. Плюс до всього, конструктивні особливості самої гвинтівки впливають на збільшення кута установки прицілу.
Зброя зі стовбуром, встановленим співвісно з компресійної трубою, яка в цьому випадку є ствольною коробкою, і на якій встановлена напрямна для прицільних пристосувань, зажадає більшого, попереднього кута установки прицілу, ніж наприклад, гвинтівка у якій вісь стовбура, проходить вище осі ствольної коробки, і спрямовуюча виконана фрезеруванням самої ствольної коробки, а не у вигляді додаткової деталі, встановленої зверху. Оптика, встановлена під "правильним кутом", дозволяє безпроблемно стріляти по цілям, розташованим від 5м. до .... Ну, це залежить.
Продовжуємо установку. Беремо гірший випадок, під назвою "все не так". Для початку, пробуємо поміняти кільця місцями. Радикально напевно не допоможе, але спробувати варто, бо, чим більше правильна вихідна ситуація, тим менше зайвої роботи. Якщо ситуація не надто погана, можна спробувати обійтися підкладками під приціл, з алюмінієвої або мідної фольги, тієї ж ширини що і кільце.
Захоплюватися цим не варто, товщина фольги не повинна перевищувати 0.2-0.25мм. В іншому випадку, з'являється ризик зігнути трубу прицілу, і (або) отримати сильно перевантажену конструкцію, яка живе своїм життям. Один з проявів "свого життя" - це необхідність заново пристрілювати зброю, після того як зняв-поставив оптику.
Тому давайте все робити правильно. Це "правильно" зовсім не схоже на приємну метушню з дитячим конструктором, а являє собою досить довгий і нудне заняття. У розраду скажу лише, що цю роботу доведеться виконати всього один раз, після чого тільки стріляти і радіти все життя.
Для виконання підгонки знадобиться якийсь, спеціальний інструмент, який представляє собою, що-небудь рівне, кругле, має діаметр 25мм і довжину 300-400мм.
Дехто для цієї мети використовує сталеву болванку, яка в минулому житті "працювала" направляючої в якомусь механізмі, це досить важка штуковина, але це працює. Що-небудь легше, наприклад, алюмінієва труба, було б краще, але що є, тим зазвичай і користуються. Ще знадобиться наждачний папір. З цих компонентів маємо отримати, щось на зразок круглого напилка, дуже підходящого розміру.
Гвинтівка, тим чи іншим чином закріплюється, наприклад, в лещатах. Знімати чи не знімати ложу, а так само - як закріпити зброю, не залишаючи слідів, вирішуйте самі, це не те питання, на якому слід детально зупинятися. Так як все має допуски, в тому числі однорідність глибини фрезерування ластівчин хвіст, то кільця повинні бути прикрутити до нього, переважно в тих місцях, де вони будуть завжди розташовані.
Оскільки на цьому етапі вже є ясність (я сподіваюся), куди приціл дивиться, і куди він повинен дивитися, обертаємо інструмент наждачним папером і приступаємо до обробки. Якщо ви знаєте, що таке напилок, і як ним користуватися, то все вийде. Мета цього заходу полягає в тому, щоб вирівняти приціл у вертикальній площині, і змусити його дивитися вниз, під деяким кутом, по відношенню до стовбура, а кільця прилягати до прицілу всією шириною. Цілком очевидно, що з переднього кільця доведеться зняти досить пристойну кількість металу.
В результаті, у Вас повинна вийти дуже жорстка без місцевих напружень конструкція. Чи не настільки, однак, жорстка, щоб свідомо, надмірно завзято, перевіряти її на міцність, і не настільки, щоб використовувати приціл, як ручки для перенесення зброї. Все заради чого довелося так багато працювати, це можливість точно стріляти, забувши той день, коли ви останній раз займалися пристрілкою. Втім, якщо подобається займатися пристрілкою а не стріляниною поступайте по-своєму.
Тепер про те, що робити, якщо приціл не бажає сидіти на одному місці, і при стрільбі рухається в сторону приклада, причому разом з кріпленням. Варіанти на вибір. Затягнути міцніше. Якщо не допомогло, застосувати LockTite і знову затягнути міцніше. LockTite-назва фірми-виробника всілякої автохімії, і продається, природно, там же де і запчастини до автомобілів. Вам потрібен номер 243, це маленький червоний пухирець, з рідиною синього кольору. Засіб просто в застосуванні. Відвернути болт, знежирити, нанести на дві-три нитки, знову затягнути.
Основною позитивною стороною цього препарату, в порівнянні з усяким "супер-клеєм", є те, що при необхідності демонтажу, не доводиться ламати інструмент, болти і свою психіку. Достатньо нагріти паяльником головку болта, і можна відвертати. Якщо з якоїсь причини не подобається таке рішення, можна на ластівчин хвіст поставити стопор, в який і упреться кріплення прицілу. Стопор є хіба нижню частину кронштейна, без кільця зверху, але має гвинт або штифт, який повинен увійти у відповідний отвір в гвинтівці. Не кожна гвинтівка має такий отвір, так що може виникнути необхідність в свердлінні.
На деяких гвинтівках є свій власний обмежувач. Взагалі ж найкращим варіантом кріплення оптики є виріб, що представляє собою не два самостійних кільця, пов'язаних між собою трубою прицілу, а прямо таки навпаки, кільця пов'язані спільною платформою, нижня площина якої має ластівчин хвіст, відповідний зброї. Як правило, такий кронштейн не потребує додаткових стопорних пристроях і засобах автохімії.
Наступні кроки і деякі поради.
Візьміть незаряджену гвинтівку, на якій тільки що з'явився оптичний приціл, і пріцельтесь будь-що-небудь вертикальне. Якщо немає нічого такого, в чиїй вертикальності ви не сумніваєтеся, скористайтеся схилом. Тримайте зброю так, як ви тримаєте його завжди, коли стріляєте. Переконайтеся, що вертикальний елемент сітки паралельний схилу. Якщо це не так, виправте ситуацію поворотом прицілу. Затягніть гвинти і ще раз пріцельтесь в схил. З вертикальністю треба розібратися до пристрілки, а не під час і не після.
Продовжуємо. Після того як загорнутий останній гвинтик, але до початку пристрілки, займіться корекцією зору, якщо, звичайно, конструкція окуляра дозволяє це зробити. Швидко і правильно робиться так. Приціл направити на що-небудь світле і неконкретне, найкраще в небо. Небо розглядати не треба, взагалі нічого розглядати не треба, включаючи прицільну сітку. Якщо довго розглядати, очей адаптується, і Ви побачите все різко, згодом з'ясується, що це Вам тільки здалося. Треба тільки кинути погляд на прицільну сітку, і якщо її різкість недостатня, повернути те, чим вона (різкість) регулюється.
Знову короткий погляд на сітку і при необхідності - регулювання. І так далі, поки бажаний результат не буде досягнутий. Затягніть на окулярі контргайку (якщо вона є), затягніть поосновательнее, ніяких рухів окуляра бути не повинно. Переконайтеся ще раз, що прицільна сітка має належну різкість, і забудьте назавжди про цю регулюванню, за винятком, мабуть, випадки, якщо у Вас несподівано покращився зір.
Пристреляйте гвинтівку. Не забудьте пояснити друзям, що приціл НЕ театральний бінокль, тому крутити нічого не треба.
І ще. Вибираючи оптичний приціл, огляньте його на предмет відсутності подряпин на лінзах, а також пилу та інших сторонніх предметів. Сплативши покупку, не поспішайте святкувати цю подію, згадайте, що це не підзорна труба для розглядання віддалених предметів, а оптичний прилад, за допомогою якого Ви збираєтеся на ці самі предмети, прицільно впливати.
Тому, галопом додому, щоб скоріше зайнятися установкою. Підганяти нічого не потрібно, тільки встановити, як є, тобто, якщо приціл "дивиться не туди", не зважайте на це увагу, нехай дивиться, куди хоче, аби в одну і ту ж точку. Далі. Вішаємо аркуш паперу, і відкриваємо шквальний вогонь. Мета заходу - перевірка на несбіваемость.
Позначивши точку прицілювання, виробляємо серію пострілів, дотримуючись принципу, чим більше настріляв, тим краще. Якщо все кулі лягають прямо таки туди, куди прицілилися (о диво!), Довільно поверніть один або обидва маховичка, оскільки потрапляти в точку прицілювання зараз не треба, точка повинна залишатися "живою".
Після першої серії пострілів повинно спостерігатися одне рваний отвір, розмір якого не перевищує звичайного розміру, властивого конкретному зброї. Після цього, повертаємо кожен маховичок на кілька клацань в будь-яку сторону, і знову "вогонь". Потім, вважаючи клацання, повертаємо маховички на колишнє місце і знову стріляємо, використовуючи початкову точку прицілювання.
Ще раз нагадаю, що не варто економити на кульці при проведенні цього тесту, чим більше настріляв, тим точніше діагноз. Дивимося, який результат. Якщо бачимо білий аркуш з двома рваними отворами, то з прицілом все в порядку. Якщо простреленою папір нагадує карту зоряного неба, приціл явно дефектний, несіть його туди, звідки принесли.
Найбільш ймовірні внутрішні дефекти, це недостатньо жорстка пружина (ни), вільна лінза (зи), неймовірні допуски при виготовленні. Не намагайтеся самостійно що-небудь виправити всередині, ймовірність позитивного результату вкрай мала.
І останнє. Вогнепальна оптика не розрахована на навантаження, в тому числі знакозмінні, які створює пружинна пневматика. Це не означає, що вона обов'язково розвалиться, але якщо таке станеться, не варто цьому дивуватися.
І все ж, який приціл купити? Ось деякі рекомендації.
Оптика спочатку призначена для пневматичної зброї, та яка "Тип Один", не відрізняється високою якістю і механічної і оптичної частини, але, безумовно, має масу плюсів (див. Вище), а отже і право на існування, але тільки в якості першого в житті оптичного прицілу. Після спілкування з "нормальним" оптичним прицілом, Ви вже ніколи не повернетесь до "пневматичної" оптиці.
Розмірковуючи про те, скільки витратити на приціл, не варто виходити з вартості гвинтівки, на яку він буде встановлений. Наявну зброю може бути недорогим, але хорошим і дуже точним. Та й приціл Ви купуєте собі, а не їй (гвинтівки), адже це Вам, так чи інакше (а не їй) доведеться випробовувати ті чи інші емоції. Ну і, врешті-решт, приціл в подальшому може перекочувати на іншу зброю.
Якщо вибір припав на "вогнепальну" оптику, то не прагнете до діаметру об'єктиву більш 32мм, при кратності 4 (чому - див. Вище).
Варто ще згадати про прицілах зі змінною кратністю або панкратіческіе. Вони мають перевагу перед фіксованими своєю універсальністю, особливо при використанні однієї і тієї ж рушниці в різних умовах. Наприклад, при стрільбі на довгу дистанцію при хорошій освітленості або на малу у разі недостатнього освітлення, а також при всіх інших проміжних варіантах умов стрільби, включаючи різні положення з яких доводиться стріляти, лежачи, стоячи і т.д.
Одним словом, дуже багато, різних чудових прицілів в одному флаконі. Але в цьому флаконі є і крапля огидного дьогтю: такий приціл має велику кількість рухомих частин, що позначається на його надійності не кращим чином.
Обертаюча система з рухомими лінзами - це основне конструктивне відміну від прицілів з фіксованою кратністю, і вона особливо критична до точності і якості виготовлення. Коротше кажучи, якщо Вам потрібен приціл на всі випадки життя, і Вам щастить у лотерею - це якраз те, що Вам потрібно.
Епілог
У цьому матеріалі я свідомо, по можливості, уникав конкретних імен фірм-виробників і назв конкретних моделей. Не хочеться займатися рекламою або антирекламою, ні прихованої, ні явної. Та й рекламувати, в общем-то, особливо нема чого. Зарубіжної оптики Екстра-класу, призначеної для пружинно-поршневого зброї на Російському ринку просто немає, а вітчизняна представлена недорогими "пневматичними" моделями для зброї середньої потужності.
Так що вибирати доведеться з "вогнепальних" моделей прицілів Російського виробництва та виробництва країн СНД. Мушу зауважити, що оптика Російського виробництва, все ще досить хороша, і не будучи "пневматичної", разюче живуча (з деякими винятками, як завжди).
Якщо, все-таки, хочеться чогось імпортного, не вірте на слово, шукайте на упаковці або в інструкції "for spring piston airgun" або подібну фразу. Розповіді про те, наскільки прекрасно, саме цей приціл, відчуває себе на карабіні калібру .30-06 можна з цікавістю вислухати, але не брати до уваги при виборі. У них, своя віддача, а у нас своя.
Слово "потужна", в цій статті, означає гвинтівку із заявленою початковою швидкістю близько 300м / с. Все вищевикладене, в значній мірі, відноситься до проблем, властивим пружинно-поршневого класу. Оптика, встановлена на інші типи пневматики, не схильна до ніяким стресам, тому вибір прицілу і кріплення не проблема, але вимоги до кутів установки ті ж.
Доповнення можливі.
В. Шмідт.
Супутні товари
Мастило для манжет і СМ 5мл
Мастило для поліуретанових манжет і спускового механізму високої якості. ..
80грн. 80грн.
Газова пружина Beeman Kodiak x2, Beeman Silver Kodiak X2
Газова пружина для пневматичної гвинтівкиBeeman Kodiak x2, Beeman Silver Kodiak X2Комплект:газова пружинацентруюч упорна шайба штокаінструкціяупаковка Газова пружина (далі Д..
376грн. 398грн.
Газова пружина Benjamin Trail NPS
Газова пружина для пневматичної гвинтівки Benjamin Trail NPS Комплект:газова пружинаінструкціяупаковка Газова пружина (далі ДП) високого тиску. Закачана азотом (N)..
376грн. 398грн.
Схожі статті
Наказ МВС України від 21.03.2001 №53/213
Наказ МВС України від 21.03.2001 №53/213 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва, ремонту вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, холодної зброї, п..
Наказ МВС України від 21.08.1998 г № 622
Затверджено &nb..
Балістичний маятник
Балістичний маятникВимірювання швидкості кулі за допомогою маятника, є і всерйоз.Напевно, перед будь-яким власником пневматичної зброї постає питання - яка ж реальна потужність його пістолета, гвинтів..
Балістика пневматичної зброї
У свій час один ковбой-філософ висловив "мудрую" мисль про том, що кратчайше розташування між ним і метою - це пуля. Наверне, він думав про зворотну пряму лінію, з'єднану дулом його кольта 45 кал..